KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 6046442
*
nr 604 6442
Pastell
Sign, Landskap, 31x39
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 12 oktober 2009
kl 17:56:32
- Läs mer...
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita landskap landskapsmotiv landskapsmåleri pastell vattenfärg
-
6579 Färgkrita
Oidentifierad konstnär. Signerad, mops, yttermått ..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 20:42
-
4454 Pastell
Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Signerad, da..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:07
-
6007 Pastell
Hundporträtt, Vorsteh, "Nick". Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:57
-
6485 Pasteller
2 st, Carl Brandt, Signerad, Landskap, 16x48 cm, y..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:40
*
Pastell
nr 604 6442
Pastell
Sign, Landskap, 31x39
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 oktober 2009 |
- Läs mer...
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita landskap landskapsmotiv landskapsmåleri pastell vattenfärg
-
6579 Färgkrita
Oidentifierad konstnär. Signerad, mops, yttermått ..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 20:42 -
4454 Pastell
Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Signerad, da..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:07 -
6007 Pastell
Hundporträtt, Vorsteh, "Nick". Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:57
-
6485 Pasteller
2 st, Carl Brandt, Signerad, Landskap, 16x48 cm, y..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:40



